Strakotour

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

 

POBYTY V ČR A NA SLOVENSKU

 

 

 

PARKOVÁNÍ U LETIŠTĚ

POČASÍ

LETENKY

Sphere card

Sphere card
Držitelům Sphere card poskytujeme slevu 4% na zájezdy partnerských CK, 7% na vlastní zájezdy.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Zadejte e-mail

KURZOVNÍ LÍSTEK

Euro125.73
Americký dolar122.58
Britská libra128.73
Švýcarský frank122.69
Bulharský leva113.16
Egyptská libra11.22
Chorvatská kuna13.47
Tuniský dinár18.13
Turecká lira13.67

Zájezdy za odpočinkem a za poznáním

NABÍDKA ZÁJEZDŮ NA ROK 2018 


DAČICE - SLAVONICE - NOVÁ BYSTŘICE  16.6.

HISTORIE KOSTKY CUKRU - MĚSTO POD LANDŠTEJNEM - MUZEUM VETERÁNŮ
Sladíte si oblíbenou kávu či čaj kostkou cukru? A víte, že pochází právě z Dačic? Proto se zde zastavíme a navštívíme Městské muzeum a dozvíme se, jak to vlastně všechno bylo ... Naše další zastávka bude v městě pod Landštejnem - Slavonicích, které se nachází na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. Toto malebné městečko nazývané renesanční branou do České Kanady se právem pyšní svými měšťanskými domy. Celosvětový význam mají předevščím sklípkové klenby či sgrafitová průčelí domů. Zde si prohlédneme město i z ptačí perspektivy a to díky vyhlídkové věži na náměstí. Neopomeneme nahlédnout do Cechovního a Freskového sálu. A než se vydáme zpět k domovu, zastavíme se ještě v Nové Bystřici, kde navštívíme Muzeum veteránů, které je prvním a největším  muzeem amerických předválečných automobilů v Čechách. Nachází se v budově staré industriální textilky, která přímo vybízí k procházce historií. 
Cena: 690,--/dosp.os.  620,--/dítě, student, důchodce. V ceně doprava, vstupné, služby průvodce.

LEGOLAND       16.6. 
Prožijte s námi jedinečný den v Legolandu, který ohromí velké i malé návštěvníky. Vstupem do tohoto stavebnicového ráje se Vám bude tajit dech. Vidět na vlastní oči vše, co se dá z Lego kostiček postavit, je zkrátka neuvěřitelné. V továrně Lego nahlédnete pod pokličku tajemné kostičkové výroby a jako dárek  si na závěr všeho odnesete čerstvě vyrobenou kostičku Lego. Poté před vámi ožijí scény z kultovních Hvězdných válek,  v Minilandu můžete obdivovat města a stavby všech koutů světa, v Zemi rytířů nasednete na Ohnivého draka a rychlostí 60 km/h se proženete Merlinovým hradem. Je zde i spousta zábavních atrakcí, jako je horská dráha, otočná vyhlídková věž, pirátská loď či plavba v kánoi v dinosvětě a svět plný vodních atrakcí.
Cena: 1890,--/dosp.os., 1690,-/dítě 3-16 let. V ceně doprava, vstupné, pojištění, průvodce
.

PLAVBA LODÍ Z PASOVA DO LINCE   23.6.   prodáno
Nenechte si ujít exklusivní výlet lodí po Dunaji za krásami Horního Rakouska a vydejte se s námi lodí z Pasova do Lince. Čeká vás atraktivní 5-ti hodinová plavba podél nejzajímavějšího úseku Dunaje. Během plavby můžete ochutnat některou ze specialit palubní restaurace. V Linci s průvodcem projdete historickou část města a poté budete mít volno prohlédnout si tuto významnou metropoli podle svých představ.
Cena: 1190,--/dosp.os., 950,--/dítě 6-12 let,  590,--/dítě do 6 let. V ceně doprava, lodní lístek, služby průvodce, cestovní pojištění.

 BAD FÜSSING - LÁZNĚ JOHANESBAD        23.6.  
Areál lázní Johanesbad s vodní plochou kolem 4500 metrů čtverečních a 13 bazény s teplotou od 27 do 39 stupňů celsia zaujímají v Německu špičkové první místo. V areálu můžete využít: terapeutické bazény, masážní bazény (příjemný  účinek pocítíte okamžitě, mírné vodní proudy uvolňují svaly a povzbuzují krevní oběh), masážní bazén s proudem (cíleným pohybem ve vodním proudu uvolníte svůj smysl pro rovnováhu), plavecký bazén, Kneipův bazén (chůze ve vodě posiluje krevní oběh i imunitní systém), masážní bazén s tryskami, termální masážní bazén s vlnobitím, hypertermální bazén, inhalační parní lázeň a novinku - lagunu s mořskou vodou. V areálu naleznete i několik druhů saun, ale také i prostory k odpočinku a lázeňskou samoobslužnou restauraci.
Cena. 790,--/dosp.os., 630,--/dítě do 14 let. V ceně doprava, vstupné do lázní na 6 hodin, pojištění, průvodce. Cena nezahrnuje vstupné do sauny 6,-- Euro a vratnou zálohu na skříňku ve výšo 1,-- Euro.

BABIČČINO ÚDOLÍ RATIBOŘICE A HOSPITAL KUKS  23.6. prodáno
Program: v dopoledních hodinách Ratibořice - Babiččino údolí, které patří k nejkrásnějším výletním cílům ve východních Čechách. Nejprve prohlídka Ratibořického zámku a poté Zámecký park, kde se nachází Lurdův mlýn, Staré Bělidlo, Pomník Babičky s dětmi, Viktorčin splav a Mandl.V odpoledních hodinách návštěva perly barokní architektury - Hospital Kuks. Před tím krátká zastávka v rodišti Karla Čapka v Malých Svatoňovicích. Hospital Kuks patří mezi nejvýznamnější historické stavby východních Čech. Kuks byl za své největší slávy významnými lázněmi a hospitálem. Tyto historické objekty nechal na svém panství postavit hrabě Špork. Lázně se bohužel nedochovaly, zůstal nám však skvostný barokní komplex - špitál Milosrdných bratří s dominantou kostela Nejsvětější Trojice, který prošel nedávno rozsáhlou rekonstrukcí. Zde nás čekají všechny čtyři prohlídkové okruhy: Hospitál (základní okruh), Historie lékáren, Historie výroby léků a Šporkovská hrobka. Na samý závěr si vyšlápneme do unikátní sochařské rezervace zvané Braunův Betlém v blízkém okolí, která představuje špičku evropského barokního sochařství v přírodě.
Cena:1190,--/dosp.os.,  1085,--/senior, stud., dítě 5-18 let. V ceně doprava, vstupné, služby průvodce.

NYMBURK - POSTŘIŽINSKÝ PIVOVÁREK - BOTANICUS OSTRÁ - HÁJENKA KERSKO - LÁZNĚ PODĚBRADY - MUZEUM FILMOVÝCH LEGEND  30.6.   
V dopoledních hodinách návštěva Hrabalova Postřižinského pivovárku s ochutnávkou, Botanicus Ostrá - historická vesnice umění, řemesel a bylinné zahrady. Společně s průvodcem seznámení s jednotlivými řemesly - dráteníčka, hrnčíře aj. Jejich výrobky si budete moci zakoupit na středověkém tržišti a po tom velkém mumraji můžete nechat odpočinout svým smyslům v rozsáhlých bylinných zahradách. Kolem poledne budete mít možnost poobědvat  a odpočinout si v Hájence Kersko, kterou důvěrně známe z filmu Slavnosti sněženek. V odpoledních hodinách pak navštívíme lázeňské město Poděbrady, kde si prohlédneme lázeňské centrum s možností posezení v lázeňské kavárničce. Před samým odjezdem návštěva Muzea filmových legend - jedinečný projekt svého druhu v Evropě. Zveme vás na prohlídku soch, figurek a replik, jejich detaily vám vezmou dech. V muzeu je připravena expozice více než 650 exponátů různých velikostí, sběratelský obchod se suvenýry Statue Collectibles v jedinečném světě těch nejslavnější filmových, komiksových a pohádkových hrdinů, které všichni milujeme.
Cena: 1015,--/dosp.os.,  896,--/důch., stud., ditě 3-15 let. V ceně doprava, vstupné, služby průvodce.

MIRÁKULUM - ÚŽASNÝ SVĚT ZÁBAVY    30.6.   posledních  5 volných míst
Vydejte se s námi do parku Mirákulum ve středočeských Milovicích, který nabízí na 10 hektarech originální zábavu a volnočasové aktivity s množstvím nápaditých herních prvků. Co všechno zde můžete vyzkoušet? Novou nejvyšší hradní věž, úzkokolejnou železnici, jízdu ve vojenských obrněných vozech, kontaktní a lesní zoo, několik tobogánů, rozsáhlý vodní svět, pestrobarevnou dětskou vesničku v zemi prasátka Pigy pro nejmenší děti. Zkrátka spousta zábavy pro každého z vás.
Cena: 772,--/osoby nad 90 cm,  560,--/děti do 90 cm. V ceně doprava, vstupné a průvodce.

VELKÝ OKRUH SLOVENSKEM    4.7.-8.7.  poslední 4 místa
BOJNICE - KREMNICA - BÁNSKÁ ŠTIAVNICA - SLOVENSKÝ KRAS - KOŠICE - BARDEJOV  - DUKELSKÝ PRŮSMYK - LIPTOV - ŽILINA

1.odjezd ze Strakonic v ranních hodinách, cestou zastávka v rodišti Ludovíta Štúra a Alexandra Dubčeka, návštěva pohádkového zámku Bojnice, Kremnica, Bánská Štiavnica - nocleh v hotelu, který se nachází v blízkosti historického centra zapsaného na Seznam Unesco. 2.den - Bánská Štiavnica (prohlídka města a návštěva Bánského muzea v přírodě, kde absolvujeme vystrojeni přilbou a pláštěm prohlídku hornického dolu s unikátním exponátem - motor od báňského výtahu na koňský pohon a řadu dalších zajímavostí), Zvolen, Detva, Rimavská Sobota - nocleh. 3.den - Slovenský kras (Unesco) - Jeskyně Domica (prohlídka nejnavštěvovanější jeskyně včetně plavby po podzemni říčce Styx), Slovenské rudohoří - Ochtinská aragonitová jeskyně (jediná svého druhu v Evropě a právem patří na Seznam Unesco), Košice (návštěva města), Prešov (zastávka ve městě dle časových možností), Bardějov - nocleh (ubytování v centru města). 4.den - Bardejov (prohlídka města), Dukelské bojiště a památky Karpatsko-dukelské operace, prohlídka řeckokatolických dřevěných kostelíků v Nižném a Vyšném Komáriku, Svidník - Skanzen - muzeum ukrajinské kultury ve Svidníku, Lučanský vodopád - národní přírodní památka (vodopád má výšku 13m a pod sebou vytváři jezírko, ve kterém se budete moci i vykoupat), zastávka v salaši Liptova s ochutnávkou místních specialit, Žilina - nocleh. 5 den - Žilina - prohlídka města s místním průvodcem, volno na oběd, odjezd do ČR.
Cena: 7980,--/dosp.os., 7570,--/senior, stud., dítě. V ceně doprava, 4x ubytování s polopenzí, vstupy, pojištění, průvodce.

ZA HISTORIÍ PRAHY 20.STOLETÍ A STRAHOVSKÝ KLÁŠTER   14.7.  
Vydejte se s námi na další zajímavou prohlídku hlavního města Prahy s oblíbenou průvodkyní pani Bartuškovou na téma Historie 20. století Prahy. Trasa prohlídky je navržena po Novém a částečně Starém Měste, seznámíme se s celou moderní historií od založení a dobu první republiky, druhou světovou válku, komunistický převrat a život za minulého režimu až po Sametovou revoluci. Kromě jiného navštívíme protiatomový kryt na Václavském náměstí, ve kterém je muzeum studené války. Pro odlehčení zájezdu pak v odpoledních hodinách navštívíme Strahovský klášter. Zde si prohlédneme Knihovnu kláštera premonstrátů, která je jednou z nejcennějších a nejlépe zachovaných historických knihoven - sbírky čítají na 200 000 svazků. Nejstarší částí knihovny jsou barokní Teologický sál, hlavní klasicistní klenutý Filosofický sál, který svojí výškou přesahuje dvě patra budovy. Sálům dominují nástropní fresky Siarda Noseckého a Antona Maulbertsche. Za prohlídku rovněž stojí Strakovská obrazárna s hodnotnou sbírkou obrazů, která obsahuje na půldruhého tisíce děl z časového rozmezí 14.-19. století, řadu sochařských prací a předmětů uměleckého řemesla. 
Cena: 1103,--/dosp.os.,  965,--/důch.,stud., 923,--/děti 6-15 let.

NEJKRÁSNĚJŠÍ ZÁMKY BAVORSKA     14.7.  prodáno 
Po stopách krále Ludvíka II. Bavorského. Nejdříve se pěšky vydáme k zámku Hohenschwangau, kde Ludvík II. prožil své dětství. Zámek je malebně usazený na zalesněných kopcích mezi jezery Alpensee a Schwansee. Zde si prohlédneme zahradu,  odkud se nám naskytnou krásné výhledy do okolí. Poté místním autobusem vyjedeme k mostu Marienbrücke, odkud je nejkrásnější výhled na pohádkový zámek Neuschwanstein a také na 45 metrů vysoký vodopád nad propastí Pöllat. Navštívíme zámek Neuschwanstein, který vznikl jako výplod pomatené mysli krále Ludvíka II. Tento zámek je dodnes zhmotněním všech romantických představ, pohádek a snů. Čeká nás prohlídka nádherných interiérů zámku, kde můžete obdivovat luxusní vybavení zámku. V odpoledních hodinách autobusem přejedeme na zámek Linderhof, nejmenší ze zámků, který Ludvíkovi sloužil jako soukromé venkovské sídlo. Nechybí zde nádherná francouzská zahrada se zlatými sochami a vodotrysky. Zde budete mít možnost navštívít interiéry tohoto nádherného zámku. 
Cena: 1690,--/dosp.os., 1350.--/dítě 6-18 let. V ceně  doprava, jízdné místním busem k zámku Neuschwanstein, vstupné do zámků Neuschwanstein a Linderhof, pojištění, průvodce.

DELFINÁRIUM A ZOO NORIMBERK    21.7.   
Úžasné výletní místo pro celou rodinu, kde Vás čekají jedinečné zážitky a okouzlující podívaná. Zoo v Norimberku - to je překrásný svět zvířat, kde kromě členů zvířecí říše žijí také atraktivní mořští živočichové, čtyři úžasní delfíni skákaví, jejichž domovem je unikátní delfíni laguna a největší Delfinárium v Německu. Těšit se můžete i na tropickou atmosféru Nanatihausu s poletujícími motýly, krásný pavilon šelem s jeskyněmi, dovádivé opičky, drzé mývali, veselé slony, upovídané papoušky, expozici miloučkých pand červených, ale také na elegantní vystoupení delfínů a lachtanů, kteří patří k největším atrakcím ZOO Norimberk. Nechybí zde ani dětský dětský svět, jehož součásttí je obří hřiště a malá kontaktní zoo.
Cena: 1190,--/dosp.os., 970,--/dítě 4-13. V ceně doprava, vstupné, vstupné do Zoo a Delfinária, pojištění, průvodce.

SAFARI + ZOO  DVŮR KRÁLOVÉ   21.7. 
Celodenní výlet do Dvora Králové, kde kromé jiného můžete si ze safari trucku vidět africké a lví safari, dále pak pěšky budete mít na dosah ruky žirafy, slony, nosorožce, pavilon šelem, pavovilon opic a další. V době, kdy zoologickou zahradu navštívíme, bude zde probíhat Africké léto s bohatým programem.
Cena: 1060,--/dosp.os., 990,--/důch., stud., dítě 3-15 let,  800,--/dítě do 3 let.V ceně je zahrnuta doprava a celodenní vstupné. V ceně pak není zahrnuta doprava safari truckem 80,-/os. a safari busem 50,-/os.

 

ZÁŽITKOVÁ PLAVBA KŘIŠŤÁLOVOU LODÍ Z REGENSBURGU K WALHALLE   28.7.   
Na této jediné dvouhodinové plavbě z Regensburgu k památníku Walhalla budete očarováni magií vody. Na palubě Křišťálové královny nebo Křišťálové princezny zažijete fascinující svět vody a křišťálů. Návštěva chrámu Walhalla je neskutečným zážitkem. Z chrámového schodiště se naskýtá úchvatný pohled na řeku Dunaj i nedaleký Regensburg. Walhalla je magické místo a ohromující stavba, která je kopií řeckého Pantheonu. Je to památník významných osobností, vědců, básníků, vládců, válečníků i umělců. Od řeky k Walhalle vede 358 schodů, ale návštěva tohoto chrámu Vás určitě nezklame. Po návštěvě tohoto chrámu Vás čeká cesta lodí zpět do města Regensburg. Zde se můžete s průvodcem projít historickým jádram města, zapsaným do seznamu Unesco.
Cena: 1150,--/dosp.os.,  970,--/dítě 6-13 let. V ceně doprava, lodní lístek  Regensburg - Walhalla a zpět, služby průvodce, pojištění. V ceně není zahrnuto vstupné do chrámu Walhalla - 4,-- Euro/dosp.os., 3,--Euro/studenti, důchodci, zdarma - děti do 18 let.

STEZKA V OBLACÍCH      4.8.  
Už jste se někdy procházeli v oblacích? Nyní máte jedinečnou příležitost Váš sen uskutečnit. Čeká Vás celodenní výlet za adrenalinem jak se patří! Pro milovníky dobrodružství a zábavy je na stezce nejen úžasný výhled na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, ale i několik adrenalionvých atrakcí jako kapka, tobogán nebo rukáv. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Kapka se nachází na samém vrcholu stezky a je to síť ve výšce 50 m, na které stojíte a vidíte  dolů. Ti odvážnější mohou na cestě dolů využít parádní 100 m dlouhý tobogán s okýnky a několika klopenými zatáčkami.
Cena: 1230,--/os.,   940,--/dítě do 15 let.

OKOUZLUJÍCÍ SALZBURG A JEZERO WOLFGANGSEE      11.8.- 12.8.  
Program: 1. den Salzburg - prohlídka zámku Mirabell s nádhernou zahradou (barokní klenot zahradní architektury v centru města), prohlídka města. Mimořádný půvab města lze nejlépe zažít procházkou jeho historickým centrem. Sakrální stavby okouzlí návštěvníky svou barokní krásou. Mimořádně působivé jsou měšťanské domy ze středověku a velkoryse koncipovaná náměstí s italským šarmem. Ne nadarmo se Salzburgu  přezdívá "Řím severu". Navštívíte známou Getreidegasse (Obilnou uličku), v níž stojí rodný dům W.A. Mozarta, za vidění stojí i jeden z nejužších domů, Salzburský chrám, Františkánský kostel, klášterní komplex sv.Petra  s historicky cenným hřbitovem. Následuje výjezd lanovkou na Hohensalzburg - největší kompletně zachovalý hradní komplex ve střední Evropě z 11.století - prohlídka areálu této velkolepé pevnosti. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh. 2.den odjezd k jezeru Wofgangsee. Již od dob císaře pána je provozována lodní doprava na Wolfgangsee. Zveme Vás na nostalgickou plavbu po tomto nejznámnějším jezeře Solné komory. Následuje návštěva císařského města Bad Ischl, kde se vydáme po stopách císařovny Sisi a císaře Františka Josefa. Poté krátká zastávka v lázeňském městečku Gmunden u největšího jezera Solné komory Traunsee.
Cena: 3690,-- /os. V ceně doprava, 1x ubytování s polopenzí, průvodce, vstupné, lanovka, plavba po jezeře, pojištění.

BAD FÜSSING - EUROPATHERME      27.10. 
Velmi oblíbený výlet do termálních lázní Europa Therme, kde se nejen zbavíte svých neduhů, ale načerpáte i novou energii do dnešní neklidné doby.
Cena: 630,--. V ceně doprava, vstupné na 5 hod.pobytu v lázních, pojištění, průvodce.  

 


 


 

 


VÝLETY SE USKUTEČNÍ PŘI MINIMÁLNÍM POČTU 30 OSOB
 


 

 
Vytvářím objednávku...