Strakotour

Uživatelský účet

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

 

DOVOLENÁ NA JADRANU
nejširší  výběr ubytování po celém Chorvatsku
vlastní dopravou nebo busem

 

 

UBYTOVÁNÍ V ČR A NA SLOVENSKU

Hotely, penziony, chaty, chalupy, ubytování v soukromí, wellness pobyty

 

 

 

 

POBYTY V ČR A NA SLOVENSKU

 

 

 

PARKOVÁNÍ U LETIŠTĚ

POČASÍ

LETENKY

Sphere card

Sphere card
Držitelům Sphere card poskytujeme slevu 4% na zájezdy partnerských CK, 7% na vlastní zájezdy.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Zadejte e-mail

KURZOVNÍ LÍSTEK

Euro125.43
Americký dolar120.75
Britská libra128.78
Švýcarský frank121.63
Bulharský leva113.00
Egyptská libra11.20
Chorvatská kuna13.42
Tuniský dinár18.66
Turecká lira15.46

Zájezdy za odpočinkem a za poznáním

NABÍDKA ZÁJEZDŮ NA ROK 2018 

Sleva 5% při nákupu do 31.12. - při úhradě zálohy ve výši 50% ceny zájezdu
 Sleva se neposkytuje u zájezdů do Bad Füssingu a na muzikálová a divadelní představení.
 
 

BAD FÜSSING - EUROPATHERME   17.2., 17.3., 21.4., 19.5.
Velmi oblíbený výlet do termálních lázní Europa Therme, kde se nejen zbavíte svých neduhů, ale načerpáte i novou energii do dnešní neklidné doby.
Cena: 630,--. V ceně doprava, vstupné na 5 hod.pobytu v lázních, pojištění, průvodce.  

VÝLET DO PRAHY O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH   7.3. 
Navšítívíme Barandovské ateliéry, kde budeme seznámeni se službami pro výrobu filmů. Prohlídka začne v budově kostýmního  Fundusu, kde Vám budou ukázány nejzajímavější barrandovské filmové kostýmy. Další částí prohlídky bude návštěva rekvizitního Fundusu se sbírkami drobných rekvizit, elektrorekvizit či dobového nábytku. Návštěvu uzavřeme procházkou okolo filmových ateliérů s výkladem o jejich historii a současnosti. V odpoledních hodinách se vydáme s průvodcem na prohlídkový okruh - S vodníkem na Kampu - prohlídka se zabývá především legendami, spojenými s Vltavou, Karlovým mostem a vodou vůbec. Legendami probleskne i skutečná historie. Celá prohlídka je sestavena tak, aby se děti bavily a zároveň se něco dozvěděly. Části s výkladem jsou oživeny různými hrami a soutěžemi. Po skončení prohlídky dostané každé dítě na památku pexeso s obrázky Prahy.
Cena: 955,--/dosp.os, 850,--/dítě 6-15 let, důchodce od 65 let, student,  755,--/dítě 3-6 let. V ceně zájezdu je doprava, vstupní a služby průvodce.

PRIMARK - LINZ PLUS CITY    10.3.  
Pro milovníky nakupování nejen v Primarku jsme připravili novinku: zájezd na nákupy do špičkového pětihvězdičkového nákupního centra Linz Plus City. Kromě oblíbeného Primarku zde naleznete také ohromné množství značkových obchodů (Berska, Calzedonia, Hollister, CA, Mango, Esprit, Vero Moda, Zara a další známé značky), nechybí zde ani supermarket Merkur s širokou nabídkou kvalitních potravin a drogerie. Pojeďte s námi a užijte si svůj den v tomto prvotřídním nákupním centru. Odjezd ze Strakonic v 7.00, čas na nákup cca 6 hodin, odjezd cca v 16.00 hodin z Lince. 
Cena: 560,-- V ceně doprava, pojištění, doprovod CK.

ROMANTICKÁ PLAVBA Z DĚČÍNA DO DRÁŽĎAN S NÁVŠTĚVOU PORCELÁNKY V MÍŠNI     28.4.   Zveme Vás na romantickou plavbu skalním kaňonem Českého Švýcarska, labskými zátokami, pod hradem  Königstein, místy, která obdivoval i Hans Christian Andersen. Proplujeme památnými mosty starého města a přistaneme v srdci Drážďan u vyhlídkových Labských teras nedaleko chrámu Frauenkirche a světoznámé galerie Zwinger. V Drážďanech Vás čeká prohlídka s průvodcem historickým centrem přes vyhlídkové terasy okolo Frauenkirche ke Královskému paláci a zahradám Zwingeru. Poté přejedeme do Míšně. Zdejší porcelánka Miessen zve k nahlédnutí za kulisy výrobního procesu a na pracovní místa zkušených designérů a malířů, pod jejichž rukama vzniká řemeslně dokonalý míšeňský porcelán se světově uznávanou značkou Miessener Porzellan. V den otevřených dveří bude v areálu porcelánky zřízen speciální tovární prodej, tzv. outlet.
Cena: 1670,- Kč. V ceně doprava luxusním autokarem, lodní lístek na trase Děčín - Drážďany včetně tříchodového oběda, prohlídka historického centra Drážďan s průvodcem, návštěva porcelánky - v den otevřených dveří zdarma - vstup do jinak veřejnosti nepřístupných prostorů, pojištění, průvodce po dobu celého zájezdu. Možnost návštěvy muzea porcelánky - vstup 10,- Euro/os.

ZA KRÁSAMI SEVERNÍ MORAVY A POLSKA     5.5. - 8.5.
Program: 1.den odjezd ze Strakonic v ranních hodinách, návštěva muzea pod převráceným člunem - Muzea Kartografie, hrad Bouzov, Loštice - Muzeum olomouckých tvarůžků (seznámení s historií výroby tohoto vynikajícího sýra), Olomouc - prohlídka města z městské věže a historického centra s místním průvodcem, ubytování v centru Olomouce.
2.den Hranická propast (nejhlubší propast v ČR), Rožnov pod Radhoštěm - návštěva skanzenu: Dřevěné městečko (nejstarší a nejnavštěvovanější areál Valašského muzea v přírodě) a Mlýnská dolina (nejmladší areál, kde jsou sdruženy dodnes funkční technické stavby převážně na vodní pohon),  návštěva Jurkovičovy rozhledny, Kopřivnice - Technické muzeum Tatra (zde je umístněn mimo jiné i náš nejstarší automobil), přes obec Hukvaldy (rodiškě Leoše Janáčka, zřícenina hradu Hukvaldy), okolo dolu Paskov, Ostrava - večeře, nocleh v hotelu v centru města nedaleko proslulé Stodolní ulice.
3.den Krakow - v dopoledních hodinách prohlídka historického jádra města s česky mluvícím průvodcem - historické centrum města je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o úžasnou architekturu, kterou můžete ve velkolepém stylu vidět na největším středověkém evropském náměstí s názvem Rynek Glowny. Nachází se zde věž jako pozůstatek středověké radnice. Nejvíce však upoutá Mariánský kostel. Má dvě věže a z té vyšší zní pravidelně každou hodinu hudba. Kostel se pyšní bohatou vnitřní výzdobou, Černou madonou, krásou zdobených oken. V odpoledních hodinách - Wieliczka - bílá nádhera pod zemí, jedinečný solný důl (UNESCO) - slaná jezýrka, katedrála ze soli, jedinečné sochy, reliéfy, kaple i lustry. Na zpáteční cestě do Ostravy zastávka ve Wadowicích - rodišti bývalého papeže Jana Pavla II. Večeře, nocleh.
4.den Ostrava - návštěva vyhlídkové věže s průvodcem, Trojanovice - výjezd sedačkovou lanovskou na Pustevny - možnost pěší procházky k pomniku Radegast, možnost oběda, odjezd do Strakonic.
Cena: 5987,--/dosp.os., 5722,--/důch. nad 65 let, 5792,--/student, 5667,--/dítě 6-15 let. V ceně doprava, 3x ubytování s polopenzí, služby průvodců, vstupné, lanovka.

NA SKOK DO ZÁPADNÍCH ČECH       12.5.
Program: v ranních hodinách odjezd ze Strakonic do Chebu, prohlídka centra města včetně věhlasného Špalíčku, Chebský hrad - hrad typu císařské falce je jednou z nejvýznamnějších románských památek na našem území, k nejdéle dochovaným částem patří hradní kaple sv. Erharda a Uršuly a také Černá věž, součást románského opevnění. Poté krátká zastávka ve Františkových Lázních a návštěva Motýlího domu nedaleko Františkových Lázní - tropický skleník s exotickými motýly v jejich přirozeném prostředí. V dopoledních hodinách Mariánské Lázně - Zpívající fontána včetně lázeňského centra a park Boheminium, který nabízí expozici více než 60 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Červená Lhota, Ještěd a další. Na samý závěr výletu návštěva Jízdárny Světce u Tachova. Monumentální stavba jízdárny z 2. poloviny 19. stol. je po vídeňské jízdárně druhou největší v Evropě. Během prohlídky  Windischgrätzovy jízdárny se dozvíte zajímavosti o původním majiteli - polním maršálu Alfrédu I. Windischgrätzovi, projdete hlavní halou jízdárny, nad kterou se rozprostírá unikátní krov s tzv. lucernou, nahlédnete do stájí a bývalých postrojových komor a v závěru se můžete pokochat výhledem z nejkrásnější místnosti jízdárny, kterou je knížecí lóže.
Cena: 935,--/dosp.os.  845,--/důch., stud.,   815,--/dítě 6-15 let. V ceně doprava, vstupné, služby průvodce.

ZA PAMÁTKAMI UNESCO - VILA TUGENDHAT BRNO, POUTNÍ KOSTEL ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, TELČ    19.5. 
Program: Naše první zastavení bude v Brně v jednom z nejvýznamnějších funkcionalistickém díle evropské periody Ludwika Miese van der Rohe, vile Tugendhat, která byla na Seznam Unesco zapsána v roce 2002. Čeká nás hodinová komentovaná prohlídka této unikátní stavby. Prohlídky se konají při počtu 15 osob. Dobu před nebo po prohlídce vyplníme návštěvou historického centra města Brna. V odpoledních hodinách navštívíme další památku  ze Seznamu Unesco a to Poutní kostel zasvěcený sv. Janu Nepomuckému ve Žďáru nad Sázavou, který je vrcholným dílem architekta Jana Blažeje Santiniho a nejoriginálnějším příkladem takzvané barokní gotiky. Kostel je postaven ve tvaru pěticípé hvězdy a obklopen hřbitoven a ambitem. Na Seznam Unesco byl zapsán v roce 1994. Ve Žďáru nás čeká ještě jedno zastavení a to v Muzeu nové generace, kde budeme mít možnost si uvědomit, že i nová nastupující generace má lidstvu co nabídnout. Na samý závěr našeho putování za památkami ze Seznamu Unesco nás čeká nádherné město Telč s náměstím, které je vroubené malebnými domy se štíty a podloubími. 
Cena: 1332,--/dosp.os.,  1122,--/dítě 6-18 let, student, důchodce od 60 let. V ceně doprava, vstupné a služby průvodce.

TROPICAL ISLAND       26.5. 
V největším tropickém ráji v Evropě Vás čeká den plný zážitků - pohádkově teplé moře, bílé pláže, velké bazény s křišťálovou vodou, romantické laguny a vodopády, opravdový tropický prales a džungle s barevnými papoušky, ale také tobogánová věž a nově otevřený venkovní areál AMAZONIE - s jedinečnou divokou řekou White Water River (dlouhá 250 m), dalšími bazény či dětským hřištěm. Můžete zde lenošit na pláži, dovádět ve vlnách nebo si užívat perličkových koupelí. Tropický ráj je Vám na dosah! Nezapomeňte si vzít plavky, osušku, plážovou obuv, letní oblečení, případně opalovací krém.
Cena: 2030,--/dosp.os, 1870,--/dítě 6-14 let, 1050,--/dítě do 6 let. V ceně doprava, vstupenky do celého areálu včetně saunové části, včetně vstupu na tobogány, venkovní areál Amazonie a dětské hřiště Tropino, pojištění do zahraničí, technický doprovod.

DRÁBSKÉ SVĚTNIČKY V ČESKÉM RÁJI, MLADÁ BOLESLAV - DO MUZEA ZA LETADLY A AUTOMOBILY ZNAČKY ŠKODA    26.5. 
Program: odjezd v ranních hodinách ze Strakonic, tříhodinový výšlap do nejnavštěvovanějšího místa Českého ráje, které nabízí úchvatné výhledy do nádherné krajiny, která byla v roce 2005 vyhlášena geologickým parkem Unesco. V odpoledních hodinách návštěva Muzea Škoda. V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik Škoda. Značka Škoda tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeem oživili tento příběh na autentickém místě - v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Rovněž Letecké muzeum Metoděje Vlacha se nám snaží přiblížit historii letectví i prakticky ukazovat, jak letadla dříve létala.
Cena: 855,--/dosp.os.,  755,--/důchodci, studenti, děti. V ceně doprava, vstupné, služby průvodce.

PRAHA - LODÍ Z RAŠÍNOVA NÁBŘEŽÍ DO ZOO    2.6. 
V dopoledních hodinách plavba lodí z Rašínova nábřeží do pražské zoologické zahrady, kde strávíte celé odpoledne.Plavba lodí trvá 75 minut.
Cena: 840,--/dosp.os., 780,--/ studenti, důchodci do 70 let, 740,--/děti 3-15 let, 640,--/důchodci nad 70 let,  540,--/děti do 3 let

ČESKÉ BUDĚJOVICE - VYHLÍDKOVÁ PLAVBA LODÍ NA HLUBOKOU - ZÁMEK HLUBOKÁ     9.6. 
Pohodový výlet do Českých Budějovic s prohlídkou historického centra města a návštěvou Muzea Koněspřežky. Plavba lodí z Českých Budějovic na Hlubokou. Poté prohlídka zámku Hluboká - reprezentační pokoje a kuchyně.
Cena: 690,--/dosp.os, 605,--/důch.stud., 525,--/dítě 3-15 let. V ceně zahrnuta doprava, vstupné a služby průvodce.

DAČICE - SLAVONICE - NOVÁ BYSTŘICE  16.6.
HISTORIE KOSTKY CUKRU - MĚSTO POD LANDŠTEJNEM - MUZEUM VETERÁNŮ
Sladíte si oblíbenou kávu či čaj kostkou cukru? A víte, že pochází právě z Dačic? Proto se zde zastavíme a navštívíme Městské muzeum a dozvíme se, jak to vlastně všechno bylo ... Naše další zastávka bude v městě pod Landštejnem - Slavonicích, které se nachází na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. Toto malebné městečko nazývané renesanční branou do České Kanady se právem pyšní svými měšťanskými domy. Celosvětový význam mají předevščím sklípkové klenby či sgrafitová průčelí domů. Zde si prohlédneme město i z ptačí perspektivy a to díky vyhlídkové věži na náměstí. Neopomeneme nahlédnout do Cechovního a Freskového sálu. A než se vydáme zpět k domovu, zastavíme se ještě v Nové Bystřici, kde navštívíme Muzeum veteránů, které je prvním a největším  muzeem amerických předválečných automobilů v Čechách. Nachází se v budově staré industriální textilky, která přímo vybízí k procházce historií. 
Cena: 690,--/dosp.os.  620,--/dítě, student, důchodce. V ceně doprava, vstupné, služby průvodce.

LEGOLAND       16.6. 
Prožijte s námi jedinečný den v Legolandu, který ohromí velké i malé návštěvníky. Vstupem do tohoto stavebnicového ráje se Vám bude tajit dech. Vidět na vlastní oči vše, co se dá z Lego kostiček postavit, je zkrátka neuvěřitelné. V továrně Lego nahlédnete pod pokličku tajemné kostičkové výroby a jako dárek  si na závěr všeho odnesete čerstvě vyrobenou kostičku Lego. Poté před vámi ožijí scény z kultovních Hvězdných válek,  v Minilandu můžete obdivovat města a stavby všech koutů světa, v Zemi rytířů nasednete na Ohnivého draka a rychlostí 60 km/h se proženete Merlinovým hradem. Je zde i spousta zábavních atrakcí, jako je horská dráha, otočná vyhlídková věž, pirátská loď či plavba v kánoi v dinosvětě a svět plný vodních atrakcí.
Cena: 1890,--/dosp.os., 1690,-/dítě 3-16 let. V ceně doprava, vstupné, pojištění, průvodce
.

PLAVBA LODÍ Z PASOVA DO LINCE   23.6.  
Nenechte si ujít exklusivní výlet lodí po Dunaji za krásami Horního Rakouska a vydejte se s námi lodí z Pasova do Lince. Čeká vás atraktivní 5-ti hodinová plavba podél nejzajímavějšího úseku Dunaje. Během plavby můžete ochutnat některou ze specialit palubní restaurace. V Linci s průvodcem projdete historickou část města a poté budete mít volno prohlédnout si tuto významnou metropoli podle svých představ.
Cena: 1190,--/dosp.os., 950,--/dítě 6-12 let,  590,--/dítě do 6 let. V ceně doprava, lodní lístek, služby průvodce, cestovní pojištění.

 BAD FÜSSING - LÁZNĚ JOHANESBAD        23.6.  
Areál lázní Johanesbad s vodní plochou kolem 4500 metrů čtverečních a 13 bazény s teplotou od 27 do 39 stupňů celsia zaujímají v Německu špičkové první místo. V areálu můžete využít: terapeutické bazény, masážní bazény (příjemný  účinek pocítíte okamžitě, mírné vodní proudy uvolňují svaly a povzbuzují krevní oběh), masážní bazén s proudem (cíleným pohybem ve vodním proudu uvolníte svůj smysl pro rovnováhu), plavecký bazén, Kneipův bazén (chůze ve vodě posiluje krevní oběh i imunitní systém), masážní bazén s tryskami, termální masážní bazén s vlnobitím, hypertermální bazén, inhalační parní lázeň a novinku - lagunu s mořskou vodou. V areálu naleznete i několik druhů saun, ale také i prostory k odpočinku a lázeňskou samoobslužnou restauraci.
Cena. 790,--/dosp.os., 630,--/dítě do 14 let. V ceně doprava, vstupné do lázní na 6 hodin, pojištění, průvodce. Cena nezahrnuje vstupné do sauny 6,-- Euro a vratnou zálohu na skříňku ve výšo 1,-- Euro.

BABIČČINO ÚDOLÍ RATIBOŘICE A HOSPITAL KUKS  23.6.   
Program: v dopoledních hodinách Ratibořice - Babiččino údolí, které patří k nejkrásnějším výletním cílům ve východních Čechách. Nejprve prohlídka Ratibořického zámku a poté Zámecký park, kde se nachází Lurdův mlýn, Staré Bělidlo, Pomník Babičky s dětmi, Viktorčin splav a Mandl.V odpoledních hodinách návštěva perly barokní architektury - Hospital Kuks. Před tím krátká zastávka v rodišti Karla Čapka v Malých Svatoňovicích. Hospital Kuks patří mezi nejvýznamnější historické stavby východních Čech. Kuks byl za své největší slávy významnými lázněmi a hospitálem. Tyto historické objekty nechal na svém panství postavit hrabě Špork. Lázně se bohužel nedochovaly, zůstal nám však skvostný barokní komplex - špitál Milosrdných bratří s dominantou kostela Nejsvětější Trojice, který prošel nedávno rozsáhlou rekonstrukcí. Zde nás čekají všechny čtyři prohlídkové okruhy: Hospitál (základní okruh), Historie lékáren, Historie výroby léků a Šporkovská hrobka. Na samý závěr si vyšlápneme do unikátní sochařské rezervace zvané Braunův Betlém v blízkém okolí, která představuje špičku evropského barokního sochařství v přírodě.
Cena:1190,--/dosp.os.,  1085,--/senior, stud., dítě 5-18 let. V ceně doprava, vstupné, služby průvodce.

NYMBURK - POSTŘIŽINSKÝ PIVOVÁREK - BOTANICUS OSTRÁ - HÁJENKA KERSKO - LÁZNĚ PODĚBRADY - MUZEUM FILMOVÝCH LEGEND  30.6.   
V dopoledních hodinách návštěva Hrabalova Postřižinského pivovárku s ochutnávkou, Botanicus Ostrá - historická vesnice umění, řemesel a bylinné zahrady. Společně s průvodcem seznámení s jednotlivými řemesly - dráteníčka, hrnčíře aj. Jejich výrobky si budete moci zakoupit na středověkém tržišti a po tom velkém mumraji můžete nechat odpočinout svým smyslům v rozsáhlých bylinných zahradách. Kolem poledne budete mít možnost poobědvat  a odpočinout si v Hájence Kersko, kterou důvěrně známe z filmu Slavnosti sněženek. V odpoledních hodinách pak navštívíme lázeňské město Poděbrady, kde si prohlédneme lázeňské centrum s možností posezení v lázeňské kavárničce. Před samým odjezdem návštěva Muzea filmových legend - jedinečný projekt svého druhu v Evropě. Zveme vás na prohlídku soch, figurek a replik, jejich detaily vám vezmou dech. V muzeu je připravena expozice více než 650 exponátů různých velikostí, sběratelský obchod se suvenýry Statue Collectibles v jedinečném světě těch nejslavnější filmových, komiksových a pohádkových hrdinů, které všichni milujeme.
Cena: 1015,--/dosp.os.,  896,--/důch., stud., ditě 3-15 let. V ceně doprava, vstupné, služby průvodce.

MIRÁKULUM - ÚŽASNÝ SVĚT ZÁBAVY    30.6.   
Vydejte se s námi do parku Mirákulum ve středočeských Milovicích, který nabízí na 10 hektarech originální zábavu a volnočasové aktivity s množstvím nápaditých herních prvků. Co všechno zde můžete vyzkoušet? Novou nejvyšší hradní věž, úzkokolejnou železnici, jízdu ve vojenských obrněných vozech, kontaktní a lesní zoo, několik tobogánů, rozsáhlý vodní svět, pestrobarevnou dětskou vesničku v zemi prasátka Pigy pro nejmenší děti. Zkrátka spousta zábavy pro každého z vás.
Cena: 772,--/osoby nad 90 cm,  560,--/děti do 90 cm. V ceně doprava, vstupné a průvodce.

VELKÝ OKRUH SLOVENSKEM    4.7.-8.7.  
BOJNICE - KREMNICA - BÁNSKÁ ŠTIAVNICA - SLOVENSKÝ KRAS - KOŠICE - BARDEJOV  - DUKELSKÝ PRŮSMYK - LIPTOV - ŽILINA

1.odjezd ze Strakonic v ranních hodinách, cestou zastávka v rodišti Ludovíta Štúra a Alexandra Dubčeka, návštěva pohádkového zámku Bojnice, Kremnica, Bánská Štiavnica - nocleh v hotelu, který se nachází v blízkosti historického centra zapsaného na Seznam Unesco. 2.den - Bánská Štiavnica (prohlídka města a návštěva Bánského muzea v přírodě, kde absolvujeme vystrojeni přilbou a pláštěm prohlídku hornického dolu s unikátním exponátem - motor od báňského výtahu na koňský pohon a řadu dalších zajímavostí), Zvolen, Detva, Rimavská Sobota - nocleh. 3.den - Slovenský kras (Unesco) - Jeskyně Domica (prohlídka nejnavštěvovanější jeskyně včetně plavby po podzemni říčce Styx), Slovenské rudohoří - Ochtinská aragonitová jeskyně (jediná svého druhu v Evropě a právem patří na Seznam Unesco), Košice (návštěva města), Prešov (zastávka ve městě dle časových možností), Bardějov - nocleh (ubytování v centru města). 4.den - Bardejov (prohlídka města), Dukelské bojiště a památky Karpatsko-dukelské operace, prohlídka řeckokatolických dřevěných kostelíků v Nižném a Vyšném Komáriku, Svidník - Skanzen - muzeum ukrajinské kultury ve Svidníku, Lučanský vodopád - národní přírodní památka (vodopád má výšku 13m a pod sebou vytváři jezírko, ve kterém se budete moci i vykoupat), zastávka v salaši Liptova s ochutnávkou místních specialit, Žilina - nocleh. 5 den - Žilina - prohlídka města s místním průvodcem, volno na oběd, odjezd do ČR.
Cena: 7980,--/dosp.os., 7570,--/senior, stud., dítě. V ceně doprava, 4x ubytování s polopenzí, vstupy, pojištění, průvodce.

ZA HISTORIÍ PRAHY 20.STOLETÍ A STRAHOVSKÝ KLÁŠTER   14.7.  
Vydejte se s námi na další zajímavou prohlídku hlavního města Prahy s oblíbenou průvodkyní pani Bartuškovou na téma Historie 20. století Prahy. Trasa prohlídky je navržena po Novém a částečně Starém Měste, seznámíme se s celou moderní historií od založení a dobu první republiky, druhou světovou válku, komunistický převrat a život za minulého režimu až po Sametovou revoluci. Kromě jiného navštívíme protiatomový kryt na Václavském náměstí, ve kterém je muzeum studené války. Pro odlehčení zájezdu pak v odpoledních hodinách navštívíme Strahovský klášter. Zde si prohlédneme Knihovnu kláštera premonstrátů, která je jednou z nejcennějších a nejlépe zachovaných historických knihoven - sbírky čítají na 200 000 svazků. Nejstarší částí knihovny jsou barokní Teologický sál, hlavní klasicistní klenutý Filosofický sál, který svojí výškou přesahuje dvě patra budovy. Sálům dominují nástropní fresky Siarda Noseckého a Antona Maulbertsche. Za prohlídku rovněž stojí Strakovská obrazárna s hodnotnou sbírkou obrazů, která obsahuje na půldruhého tisíce děl z časového rozmezí 14.-19. století, řadu sochařských prací a předmětů uměleckého řemesla. 
Cena: 1103,--/dosp.os.,  965,--/důch.,stud., 923,--/děti 6-15 let.

NEJKRÁSNĚJŠÍ ZÁMKY BAVORSKA     14.7.    
Po stopách krále Ludvíka II. Bavorského. Nejdříve se pěšky vydáme k zámku Hohenschwangau, kde Ludvík II. prožil své dětství. Zámek je malebně usazený na zalesněných kopcích mezi jezery Alpensee a Schwansee. Zde si prohlédneme zahradu,  odkud se nám naskytnou krásné výhledy do okolí. Poté místním autobusem vyjedeme k mostu Marienbrücke, odkud je nejkrásnější výhled na pohádkový zámek Neuschwanstein a také na 45 metrů vysoký vodopád nad propastí Pöllat. Navštívíme zámek Neuschwanstein, který vznikl jako výplod pomatené mysli krále Ludvíka II. Tento zámek je dodnes zhmotněním všech romantických představ, pohádek a snů. Čeká nás prohlídka nádherných interiérů zámku, kde můžete obdivovat luxusní vybavení zámku. V odpoledních hodinách autobusem přejedeme na zámek Linderhof, nejmenší ze zámků, který Ludvíkovi sloužil jako soukromé venkovské sídlo. Nechybí zde nádherná francouzská zahrada se zlatými sochami a vodotrysky. Zde budete mít možnost navštívít interiéry tohoto nádherného zámku. 
Cena: 1690,--/dosp.os., 1350.--/dítě 6-18 let. V ceně  doprava, jízdné místním busem k zámku Neuschwanstein, vstupné do zámků Neuschwanstein a Linderhof, pojištění, průvodce.

DELFINÁRIUM A ZOO NORIMBERK    21.7.   
Úžasné výletní místo pro celou rodinu, kde Vás čekají jedinečné zážitky a okouzlující podívaná. Zoo v Norimberku - to je překrásný svět zvířat, kde kromě členů zvířecí říše žijí také atraktivní mořští živočichové, čtyři úžasní delfíni skákaví, jejichž domovem je unikátní delfíni laguna a největší Delfinárium v Německu. Těšit se můžete i na tropickou atmosféru Nanatihausu s poletujícími motýly, krásný pavilon šelem s jeskyněmi, dovádivé opičky, drzé mývali, veselé slony, upovídané papoušky, expozici miloučkých pand červených, ale také na elegantní vystoupení delfínů a lachtanů, kteří patří k největším atrakcím ZOO Norimberk. Nechybí zde ani dětský dětský svět, jehož součásttí je obří hřiště a malá kontaktní zoo.
Cena: 1190,--/dosp.os., 970,--/dítě 4-13. V ceně doprava, vstupné, vstupné do Zoo a Delfinária, pojištění, průvodce.

ZÁŽITKOVÁ PLAVBA KŘIŠŤÁLOVOU LODÍ Z REGENSBURGU K WALHALLE   28.7.   
Na této jediné dvouhodinové plavbě z Regensburgu k památníku Walhalla budete očarováni magií vody. Na palubě Křišťálové královny nebo Křišťálové princezny zažijete fascinující svět vody a křišťálů. Návštěva chrámu Walhalla je neskutečným zážitkem. Z chrámového schodiště se naskýtá úchvatný pohled na řeku Dunaj i nedaleký Regensburg. Walhalla je magické místo a ohromující stavba, která je kopií řeckého Pantheonu. Je to památník významných osobností, vědců, básníků, vládců, válečníků i umělců. Od řeky k Walhalle vede 358 schodů, ale návštěva tohoto chrámu Vás určitě nezklame. Po návštěvě tohoto chrámu Vás čeká cesta lodí zpět do města Regensburg. Zde se můžete s průvodcem projít historickým jádram města, zapsaným do seznamu Unesco.
Cena: 1150,--/dosp.os.,  970,--/dítě 6-13 let. V ceně doprava, lodní lístek  Regensburg - Walhalla a zpět, služby průvodce, pojištění. V ceně není zahrnuto vstupné do chrámu Walhalla - 4,-- Euro/dosp.os., 3,--Euro/studenti, důchodci, zdarma - děti do 18 let.

NEVŠEDNÍ VÝLET ZA ZÁBAVOU I POUČENÍM     4.8.  
STEZKA OBLAKA - KANZEN VESELÝ KOPEC - MUZEUM AUTOMOBILOVÝCH KAROSÉRIÍ VYSOKÉ MÝTO - DŘEVĚNÝ KOSTELÍK Z PODKARPADSKÉ RUSI
Naše první zastavení bude ve skanzenu Veselý Kopec. Veselý Kopec se datuje od první poloviny 16.stol., kdy byl domovem  drobných rolníků. Že jejich život nebyl vůbec jednoduchý, se můžeme přesvědčit při prohlídce chaloupky bezzemka. V současné době zde najdeme téměř třicet volně rozptýlených objektů. Ty tvoří osadu, která přináší svědectví o životě a práci drobných rolníků 19. a 20. stol. V 19. stol.ještě zůstaneme, ale přesuneme se o pár kilometrů dále do Vysokého Mýta. Zde se seznámíme s historií výroby automobilových karosérií v době první republiky a historií jedné z nejvýznamnějších karosářský firem Carrosserie Sodomka. V nedaleké osadě Dobříkov pak budeme mít jedinečnou příležitost prohlédnout si dřevěný kostelík přenesený z Podkarpatské Rusi. V odpoledních hodinách nás čeká návštěva unikátní stavby, kde také zažijete adrenalin jak se patří. Stezka v oblacích je úžasná rozhledna, kde ze samého vrcholu se naskýtají dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným  údolím řeky Moravy, v dálce pak lze vidět i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Stezka též nabízí několik adrenalinových atrakcí, jako odpočinková síť "kapka", tobogán nebo rukáv. 
Cena: 1360,--/dosp.os.,  1300,--/senior, stud.1140,--/dítě 3-15 let.

OKOUZLUJÍCÍ SALZBURG A JEZERO WOLFGANGSEE      11.8.- 12.8.  
Program: 1. den Salzburg - prohlídka zámku Mirabell s nádhernou zahradou (barokní klenot zahradní architektury v centru města), prohlídka města. Mimořádný půvab města lze nejlépe zažít procházkou jeho historickým centrem. Sakrální stavby okouzlí návštěvníky svou barokní krásou. Mimořádně působivé jsou měšťanské domy ze středověku a velkoryse koncipovaná náměstí s italským šarmem. Ne nadarmo se Salzburgu  přezdívá "Řím severu". Navštívíte známou Getreidegasse (Obilnou uličku), v níž stojí rodný dům W.A. Mozarta, za vidění stojí i jeden z nejužších domů, Salzburský chrám, Františkánský kostel, klášterní komplex sv.Petra  s historicky cenným hřbitovem. Následuje výjezd lanovkou na Hohensalzburg - největší kompletně zachovalý hradní komplex ve střední Evropě z 11.století - prohlídka areálu této velkolepé pevnosti. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh. 2.den odjezd k jezeru Wofgangsee. Již od dob císaře pána je provozována lodní doprava na Wolfgangsee. Zveme Vás na nostalgickou plavbu po tomto nejznámnějším jezeře Solné komory. Následuje návštěva císařského města Bad Ischl, kde se vydáme po stopách císařovny Sisi a císaře Františka Josefa. Poté krátká zastávka v lázeňském městečku Gmunden u největšího jezera Solné komory Traunsee.
Cena: 3690,-- /os. V ceně doprava, 1x ubytování s polopenzí, průvodce, vstupné, lanovka, plavba po jezeře, pojištění.

 


 


 

 


VÝLETY SE USKUTEČNÍ PŘI MINIMÁLNÍM POČTU 30 OSOB
 


 

 
Vytvářím objednávku...